Haber Detayı
27 Aralık 2009 - Pazar 00:00
 
KÖRFEZ CHP KONGRESİ ÇOK SEVİYELİ OLDU, KAZANAN ŞİRİN KAYBEDEN DE YILDIZ’DI
Güncel Haberi


Körfez CHP delegesi Salih Şirin'le devam dedi. Körfez CHP kongresinde açılan sandıklarda 121 oy alan Salih Şirin atanmış başkan kamburundan kurtularak seçilmiş başkan olma saygınlığını elde etti. Sandıktan Bülent Yıldız'a ise 69 oy çıktı. 203 delegenin 12 kişisi oy kullanmadı 1 oy ise geçersiz sayıldı.


CHP Körfez İlçe Kongresi yapıldı. Kongrede Mevcut Başkan Recep Salih Şirin ile Bülent Yıldız yarıştı. Doğan Ergün son gün yaşanan ve kendisine bugüne kadar destek olduğunu belirten bir gurubun Bülent Yıldız’a destek olduğunu belirtmesi üzerine başkanlık yarışından çekilerek Salih Şirin’in yönetim kurulu listesinde yer aldı.

CHP Körfez İlçe kongresi Petkim Çok Amaçlı Salon’da yapıldı. 203 Delegenin oy kullanacağı seçimde 15 kişilik il yönetimi ile 44 il delegesi belirlendi. Kongreye CHP Genel Başkan yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Cevdet Selvi, eski CHP Milletvekilleri İzzet Çetin, Bekir Sarıgül, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe başkanı Ömer Hazer, eski ADD Genel Başkanı Ertuğrul Kazancı, İktisat Profesörü Hurşit Güneş, Derince CHP İlçe Başkanı Atasoy Bilgin, eski CHP İl Başkanı Rıdvan Alkan, Merkez İlçe başkanı Necdet Çetinak,  milletvekili adayı iş adamı İsamettin Akkurt, eski parti il yönetiminden Ferit Ataman, eski Hereke Belediye Başkanı Ahmet Arıt, MHP Körfez ilçe başkanı Ahmet Mercan, DP Körfez İlçe Başkanı Veli Yıldız, TDH Körfez ilçe Başkanı Yener Akbulut, SP Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, Körfez Erzurumlular Dernek Başkanı Erdal Durmuş, Körfez Amasyalılar Dernek Başkanı Mustafa Kara,  ile partililer katıldı.

Bize tarihsel sorumluluk düşüyor

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından divan başkanlığına Cevdet Şahin, katip üyeliklerine ise Muharrem İşgen, Zeynel Aslan oy birliğiyle seçildi. Kısa bir konuşma yapan eski Kirazlıyalı belediye başkanı Cevdet Şahin, CHP’ye hizmet etmiş, hayata ebediyen intikal etmiş Hüseyin Avni Şirin, Ömer Türkçakal, Nazmi Oğuz,u anarken, “ biz ülkenin sahibi değiliz, emanetçileriyiz. AKP iktidarı vatanı tehlikeye attı. Ülke elden gidiyor. Bu güzel vatana sahip çıkmak boynumuzun borcu. Bize tarihsel sorumluluk düşüyor.Herkesi bu sorumluluğa çağırıyorum.CHP gücünü ulusal birlikten alıyor. Milletvekili sayısı azda olsa mukayese edilemez.  Bu sorumluluğu bizden sonra gelecek yavrularımıza bırakacağız. Gün birlik beraberlik günü” dedi.

Ön Seçim Olmalı

Prof. Dr. Hurşit Güneş ise 8 Yıldır iktidar olan AKP’nin ülkeyi yönetemediği ortada hepimiz görüyoruz. Eskiden Gebze’den Kandıra’ya kadar, Kocaeli’ den Karamürsel’e kadar hep başarılı CHP Belediyeleri vardı. 2009  Mart yerel seçimlerinde CHP olarak Kocaeli’de en kötü sonucu aldık. Sonuç beni çok üzdü. Burada daha iyi sonuç alabilirdik. İl başkanı seçimleri toplantılarda çok tartışıldı. Bu kabahatler hepimizin. Bundan ders çıkarmalıyız. Şimdi önümüzde Milletvekili seçimleri var. CHP olarak AKP’yi Türkiye’den kurtarmamız lazım. CHP olarak artık olacak ilk seçimlerde iyi sonuç almalıyız.AKP’den kurtulmamız için halka kendimizi iyi anlatmalıyız.AKP tam bir teslimiyetçi politika üretiyor. ABD’nin hegomanyası altında. İç barış tehlikede, ekonomi çökmüş, dış politikada yoklar. İşsizler almış başını gidiyor. 2001 krizinde bile işsizlik hat safhaya ulaşmamıştı. Başbakan çıktı halkı kandırdı. Yok kriz bizi teğet geçti. Aylarca milleti böyle uyuttu. Artık aklınızı başınıza alın, AKP’yi sandığa gömelim dedi.Ayrıca Milletvekili, belediye başkanlığı ve meclis adaylarını belirlenirken ön seçim yapılsın. Ankara’dan belli olmasın” dedi.

Birlik olmalıyız

İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise CHP’nin artık birlik bütünlük içinde çok lazım. Birbirimizi yine eleştirirsek bir yere varamayız. Burada iki adaylı seçim olacak. Kim kazanırsa kazansın. Kazanan CHP olacak. Kararınıza saygı duyacağız” dedi.

AKP batağa battığının farkında

İl başkanın konuşmasının ardından söz alan CHP Genel Başkan yardımcısı Kocaeli Milletvekili Cevdet Selvi ise AKP hükümetine yüklendi. Türkiye’nin durumunun iç açıcı olmadığını, AKP iktidarında Adaletsizlik, haksızlık, yolsuzluk sistemi mevcut. 8 yıldır kimseyle uzlaşmayan AKP şimdi terörle, açılımla uzlaşalım diyor. Memur ve emeklinin açlık sınırının altında olduğunu ifade eden Selvi, emeklilerimiz ve memurlarımız işsiz kalan çocuklarına açlık sınırı altında aldığı parayla çocuklarına bakmaya çalışıyor. Bunlar o zaman AKP’ye oy verdi. Verilen sözlerin tutulması için. İktidara geldiği günden beri yalan üretmekten başka bir şey üretmediler. İntiharlar çoğalmış, toplu cinayetler artmış, esnaf batmış, bunların umurunda değil. Manzara ortada buna dur demenin zamanı geldi. 60 katrilyon bütçe açığı var. Yatırım yoktur. Artık zamlarla cezalarla bu açığı kapatacak. Özgürlük, adalet, hukuk kalmamış. Vatandaş ülke geleceğinden kaygı duyuyor. AKP artık batağa battığının farkında. Bu bataktan çıkamayacağını anladığı için baskılar artmış, korku imparatorluğu yaratmışlar” dedi.

CHP eski Körfez İlçe Başkanı Turgay Aksu ise konuşmasında Salih Şirin'e göndermelerde bulunarak "Ben hadi neyse ama Senin kazanman için gecesini gündüzüne katan Kadın Kolları Başkanı Şule Kahyaoğlu ile Yıldız Çelik ve Talat Erdem gibi çalışan arkadaşlara hiç mi vefa borcun yok?" diye sordu.

CHP’yi Körfez’de 2. Parti yaptık

İlçe Başkanı Salih Şirin, yaptığı konuşmada ise, “Körfez yerel seçimlerde CHP’nin en yüksek oyu alarak 4. partiden 2. partiye yükseldi. Benim herhangi bir başkanlık düşüncem yoktu. Genel merkez tarafından görevlendirildim. Kısa sürede yönetim kurulu listemi hazırlayarak genel merkeze gönderdim. Burada kim kazanırsa CHP’ye hizmet etmeye devam edecek. Bizim için kaybeden olmayacak, kazanan CHP olacak dedi. Ben Bülent arkadaşıma başarılar diliyorum “ dedi.

Komite kuracağız

Şirin’in konuşmasının ardından söz alan İlçe başkan adayı Bülent Yıldız ise “Disiplinli, bilgili, eğitimli bir kadro ile geleceğini, CHP’yi Körfez’de  iktidar yapacağını söyledi. Başkan olduğu takdirde 30 kişilik bir komisyon kuracağını her ay toplantılar yapacağını kaydeden Yıldız, “ CHP’de başaracağımıza inanıyorum. Hizmet etmek için bende ve ekibimde heyecan var. Tek isteğim Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak “ dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Açılan sandıkta 121 oy alan mevcut başkan Recep Salih Şirin CHP’nin seçilmiş başkanı oldu. Bülent Yıldız ise 69 oy alarak seçimi kaybetti. Seçimden sonra Bülent Yıldız seçimi kazanan Salih Şirin’i kutladı.

Salonda hoşgörü hakimdi.

CHP genel kurullarında genelde yaşanan gergin sahneler bu sefer yaşanmadı. Delegasyonun birbirlerine çok saygılı davrandığı ve hoşgörünün salona hakim olduğu dikkatlerden kaçmadı.

KAZANAN LİSTE

BAŞKAN


Salih Recep Şirin

YÖNETİM KURULU

Doğan Ergün,
Recep Şakar,
Ayla Yılmaz,
Ömer Kurtuluş,
Mehmet Miroğlu,
Okan Metin,
Hasan Kahveci,
Gülenay Topuz,
Aydın Kaya,
Nazlı Çetinkaya,
Diyap Erdoğan,
Metin Doğan,
Ahmet Koçkar,
Fuat Katkay

YÖNETİM KURULU YEDEK

Çiğdem Tekayak,
Turgut Güngör,
Musa Dere,
Şahvelet Dalmış,
Vedat Karabay,
Recai Oral,
Arif Çilingir

İL DELEGELERİ

1. Salih Recep Şirin,
2. İhsan Öztürk,
3. Tayfun Balıkçı,
4. Doğan Ergün,
5. Cevdet Şahin,
6. Ahmet Arıt,
7. Mehmet Kaçar,
8. Cemil Okan Mikyas,
9. Engin Cömert,
10. Muharrem İşgen,
11. Engin Taşdemir,
12. Turgut Güngör,
13. Ömer Kurtuluş,
14. Recep Şakar,
15. Okan Metin,
16. Mehmet Miroğlu,
17. Ayla Yılmaz,
18. Erdem Torun,
19. Gürdal Yılmaz,
20. Celal Dağlı,
21. Adnan Tok,
22. İlhan Özdemir,
23. Aydın Kaya,
24. Hasan Ergün,
25. Zahir Doğan,
26. Ertan Akın,
27. Bünyamin İspirgil,
28. Nurgül Aksoy,
29. Hüseyin Çağıl,
30. Musa Dere,
31. Fuat Katkay,
32. Mehmet Karakuş,
33. Ömer Koçal,
34. Tekin Akgül,
35. Sait Reşitoğlu,
36. Cevat Şentürk,
37. Nazlı Çetinkaya,
38. Gündüz Kamil Çehreli,
39. Mustafa Kemal Hızal,
40. Arif Çilingir,
41. Halil İbrahim Ertürk,
42. Mehmet Akgül,
43. Memduh Öğretmenler,
44. Nevzat Bayan

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Metehan OĞUZ
 
Etiketler: KÖRFEZ, CHP, KONGRESİ, ÇOK, SEVİYELİ, OLDU,, KAZANAN, ŞİRİN, KAYBEDEN, DE, YILDIZ’DI,
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
69
0
5
9
20
34
2
Trabzonspor
65
0
5
11
18
34
3
Beşiktaş
62
0
10
5
19
34
4
Sivasspor
60
0
8
9
17
34
5
Alanyaspor
57
0
9
9
16
34
6
Galatasaray
56
0
8
11
15
34
7
Fenerbahçe
53
0
11
8
15
34
8
Gaziantep FK
46
0
10
13
11
34
9
Antalyaspor
45
0
11
12
11
34
10
Kasımpaşa
43
0
15
7
12
34
11
Göztepe
42
0
14
9
11
34
12
Gençlerbirliği
36
0
16
9
9
34
13
Konyaspor
36
0
14
12
8
34
14
Denizlispor
35
0
17
8
9
34
15
Çaykur Rizespor
35
0
19
5
10
34
16
Yeni Malatyaspor
32
0
18
8
8
34
17
Kayserispor
32
0
18
8
8
34
18
MKE Ankaragücü
32
0
16
11
7
34
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı