Yazı Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 17:56
 
Gerçekten Hocaysan, HELALLİK ALMALISIN arkadaş…
Umut ÇETİNER
info@belirtiyorum.com
 
 

Din ve inanç olayının her zaman Kul ile Allah arasında olduğunu düşünen bir insanım.
Hatta “Her koyun kendi bacağından asılacak” şeklindeki atasözümüzü de çok sever, birilerinin inanç ve ibadetlerini sorgulayanlara da bu atasözüyle cevap veririm.
Bir adım daha ileri götürdüklerimde vardır, “SANANE BE KARDEŞİM” dediğim insan sayısı da az değildir hani…
Çünkü olur olmaz birilerini dini inançları üzerinden sorgularken kendi yaptıklarını hiç görmeyen densizlerden sanırım usanmayan yoktur.
Türkiye’nin en önde gelen şehirlerinden biri olan kentimiz Kocaeli’yi işte böylesine gereksiz bir konuyla meşgul edenlere söylenecek sözü siz okurlarıma bırakıyorum, ………….. istediğiniz kelimelerle doldurabilirsiniz bu boşluğu…
Ancak geçmişte hocalık yapmış bir ismin İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e iftira atar niteliğinde yaptığı sosyal medya paylaşımının hukuken sakıncalı olma özelliğini bir kenara bırakalım… O konuda kendisi de hukukçu olan Başkan gereğini yapacağını açıkladı.
Ancak kesin bilgiye ulaşmadığı bir konuda, gerçeği de yansıtmadığı sonradan anlaşılan bir paylaşım yapan hocaya ne dersiniz. 
Yani iddia ettiği bilginin yanlış olduğu ortaya çıktıktan sonra bu kişinin ortaya koyduğu konuya sanırım iftira denilmekteydi. Peki bir hoca iftira atar mı, şayet atarsa karşılığının ne olduğunu da sanırım en iyi bilmesi gereken kişi geçmişte hocalık da yapmış bu kişidir.  
Lafı fazla uzatmaya gerek yok hoca…
Resmen kul hakkına girilen bir konu varsa yapılması gereken kuldan helallik almaktır.
Neden alacakmışım dersen, 
“Allah’ın (c.c) huzuruna kul hakkı ile çıkmanın, çok ağır bir vebâli vardır. Çünkü böyle bir günahın Allah (c.c) tarafından bağışlanması, hak sahibinin affetmesi şartına bağlanmıştır. Hak sahibi, hakkını almadıkça veya bu hakkından vazgeçmedikçe, Allah (c.c) kul hakkı yiyenin bu günahını affetmemektedir.” deniliyor İslami literatürde…
Benden söylemesi hocam, takdir sizin…

*                          *                             *

BAŞKAN HÜRRİYET ÇOK ÖFKELİ

İftiraya maruz kaldığını açıklayan İzmit Belediye Başkanı Avukat Fatma KAPLAN HÜRRİYET, yapılanın büyük haksızlık olduğunu belirttiği basın açıklamasında çok öfkelenmiş ancak öfkesine yenik düşmemiş.
Çok teknik bir şekilde “camiye ayakkabıyla girdi” diyerek iftira atan AK Partili meclis üyesi Şener İnce’nin yalanlarını bir bir ortaya çıkarmış. 
 “Camiye ayakkabıyla girdi” iftirasına fotoğraflarla cevap veren Başkan Hürriyet, “AK Partili meclis üyesi Şener İnce, Fethiye Köy halkına iftira atmıştır. Milletin oyu ile seçilen 4 muhtarımıza iftira atmıştır. Ben buradan Şener İnce’ye sesleniyorum. Sen Fethiye Köyü halkından, İzmit halkından, milletin oylarıyla seçilmiş 4 muhtarımızdan özür dilemek zorundasın” dedi. 
Ayrıca Başkan Hürriyet Pazartesi saat 10.00’da milleti kin ve nefrete sürüklemek suçundan Şener İnce hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını da ifade etti. 

MUHTARLARDAN TAM DESTEK 

Başkan Hürriyet’in basın açıklamasında Fethiye Köyü Muhtarı İsa Altıntaş, İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Kızıl, Bekirdere Mahallesi Muhtarı Cihat Önen,  Kulmahmut Köyü Muhtarı Turgay Oruç, İzmit Belediyesi Başkan Vekili Hakan Tanta, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay,  CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü Süleyman Şen ve İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri hazır bulunarak yapılan iftirayı kınadılar. Hürriyet’e tam destek sunan katılımcılar hocanın özür borcu olduğunu belirttiler.
Aşağıda Başkan HÜRRİYET’in basın açıklamasından çarpıcı noktaları okuyabileceksiniz ama son olarak bir konuya değinmeden edemeyeceğim. Ülkemizde her gün ilginç olaylar yaşıyoruz, bu bazen çok yukarılarda bazen de aşağılarda da görülebiliyor, bilinç altında sadece kendisini Müslüman görüp, sanki elinde müslümanmetre varmış gibi başkalarının inançlarını ölçen insanlara şahit oluyoruz. Kimin ne kadar Müslüman olduğunu, kimin Cennete, kimin cehenneme gideceğini Allah bilir… Son olarak, “Para ile imanın kimde olduğu belli olmaz”  diyelim… Anlayana…

*                              *                                 *

İŞTE HÜRRİYET’İN BASIN AÇIKLAMASININ SATIR BAŞLARI…


“BU İFTİRAYA SESSİZ KALMAYACAĞIZ”

Basın açıklamasında konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “AK Partili meclis üyesi Şener İnce’nin paylaşımının basında yer alması ve ne yazık ki bir iftira karşısında basın açıklaması gereği duyduk. Bu açıklamada muhtarlarımız, meclis üyelerimiz ve halkımızla beraber olmak istedik. Bu iftiraya karşı sessiz kalmayacağız. AK Partili meclis üyesi Şener İnce bir paylaşım yapıyor diyor ki “Camiye ayakkabıyla girdiler.” Ne zaman halkımızın iyiliği için bir şey yapsak hemen iftiraya başvuruyorlar. Düğün salonlarının 1 TL olmasıyla ilgili çalışmamızın ardından kendi meclislerinde hiçbir şey yapamadılar. Ne yapalım ne edelim diye düşündüler böyle bir iftira attılar” dedi. 

HABERİN YOK AMA İFTİRA ATIYORSUN

Elinde fotoğraflarla Şener İnce’nin attığı yalanları ve iftirayı ortaya çıkaran Başkan Hürriyet, “Şimdi baktığımızda bir genç kardeşimizin fotoğrafına baktığımızda burada oy kullanıyor. Devlet buraya sandık kurmuş. Camide oy kullanılır mı? Burası cami değil zaten. Ben bugün Şener İnce’yi aradığım da siz devlet olarak sandık kurmuşsunuz diye sorduğumda “benim haberim yok nereden bileyim” dedi. Senin haberin yok ama iftira atıyorsun. Cami dedikleri yerde yatak var. İbadethane denilen yerde yatağın ne işi olur? 10 yıldır ardiye olarak kullanılan bir yer. Hatta biz kapıdan girerken bile ayakkabılarımızı çıkaralım diye sorduk. Fakat oranın tadilata gireceği için zemininin ıslak olduğunu ifade ettiler” şeklinde konuştu. 

ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDASIN ŞENER İNCE

Başkan Hürriyet, “Biz camiye de gittik. Camiye girerken ayakkabılarımızı çıkardık. Gereken saygımızı göstererek girdik. Şimdi takmışlar “başı açık camiye girmiş” diye. Biz oraya ibadet yapmaya değil caminin güzelleştirilmesi için inceleme yaptık. AK Partili meclis üyesi Şener İnce, Fethiye Köy halkına iftira atmıştır. Milletin oyu ile seçilen 4 muhtarımıza iftira atmıştır. Ben buradan Şener İnce’ye sesleniyorum. Sen Fethiye Köyü halkından, İzmit halkından, milletin oylarıyla seçilmiş 4 muhtarımızdan özür dilemek zorundasın. Eğer özür dilemezsen ben bu konuyu gerek mecliste, gerekte sokakta her yerde işleyeceğim” dedi. 

CAMİDE SİYASET YAPAN AK PARTİLİLERİN BİZE ÖĞRETECEK HİÇ BİR ŞEYİ YOKTUR

Camilerde siyaset yapan AK Partililerin kendilerine öğretecek bir şeylerinin olmadığını ifade eden Başkan Hürriyet, “Camilerde Fehtullah Gülen’e doğum günü düzenleyenlerin bize öğretecek hiçbir şeyleri yoktur. Camilerde siyaset yapan AK Partilileri bu millet unutmadı. Bu insanların bize öğretecek hiçbir şeyleri yoktur. Kuran-ı Kerimi kutsal kitabımızı pasta yapıp kesenlerin bize öğretecekleri hiçbir şey yoktur” dedi. 

HOCALIK YAPMIŞ ADAMA İFTİRA YAKIŞTI MI?

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “İmanlı olmak için önce ahlaklı olmak gerekir. Geçmişte hocalık yapmış AK Parti meclis üyesi Şener İnce’ye buradan sesleniyorum. Koskoca bir adama iftira atmak yakıştı mı? İman bu mudur? Ahlak bu mudur? Siyaset bu kadar ucuz olmamalıdır. Siyaset bu kadar vicdansızlık olmamalıdır” dedi. 

KENDİ İNANÇLARINI SORGULASINLAR

Konuşmalarına bir ayetten örnek veren Başkan Hürriyet, “Baktığımız zaman Hucurat suresi 6. ayetinde “Ey iman edenler! Bilmeden birilerine zarar verip de sonra yaptığınıza pişman olmamanız için, yoldan çıkmışın biri size bir haber getirdiğinde doğruluğunu araştırın” diyor. Hoca diye geçinenlerin bu ayetten haberleri yoksa bence kendi inançlarını sorgulasınlar” ifadelerinde bulundu. 

YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEK

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “Daha birçok hadisimizde ve ayetimizde yalanın ve iftiranın ne kadar küçük düşürücü bir davranış olduğu ifade ediliyor. Ama insanların gözü o kadar kararmış ki nasıl zarar veririz düşüncesindeler. Bu milletin hizmetine sunulacak şeylerle çıkın karşıma. Bana iftira ile gelmeyin. Şener İnce çıkıp bu milletten özür dilemek zorundadır. Seçilmiş belediye başkanından özür dilemek zorundadır. Sadece özür diletmeyeceğiz. Pazartesi günü saat 10:00’da savcılığa suç duyurusunca bulunacağız. Halkı kin ve nefrete sürükleyenler yargı önünde hesap vermek zorundadırlar. 

BEDELİNİ ÖDETECEĞİM

Başkan Hürriyet son olarak, “Bugün rezaletin adı Şener İnce’dir. Bunu da hiç korkmadan çekinmeden ifade ediyorum. Çok şükür imanımızdan emininiz. Benim bu konuda ki hassasiyetimi etrafımdaki herkes çok çok iyi biliyor. Bundan sonra iftiraya başvuracaklarda bir kere değil bin kere düşünsünler. Bedeli var ve bedelini ödeteceğim” ifadelerinde bulundu. 

FETHİYE KÖYÜ MUHTARI İSA ALTINTAŞ: MAHALLEM ADINA ÖZÜR BEKLİYORUM

Başkan Hürriyet’in ardından konuşan Fethiye Köyü Muhtarı İsa Altıntaş, “Yapılan bu olay Şener İnce’nin bizi karalamak amacıyla yaptığı bir paylaşımdır. Camiye ayakkabıyla girme gibi bir durum söz konusu değildir. Cami dedikleri yer bir ardiyedir. Camiye ayakkabılarla girilmemiştir. Şener İnce’den mahallem adına özür bekliyorum” dedi. 

BEKİRDERE MAHALLESİ MUHTARI CİHAT ÖNEN: KINIYORUM

Ardından konuşan Bekirdere Mahallesi Muhtarı Cihat Önen, “Başkanımızla birlikte Fethiye Köyü’ne gittiğimizde mevsimlik işçilerin kaldığı bir yer olarak oraya girdik. Ayrıca seçimlerde oy kullanılan bir yer olduğunu öğrendik. İçeri girerken ayakkabılarımızı çıkaralım mı diye sorduğumuzda buranın zeminin ıslak olduğunu ayakkabıyla girildiğini ifade ettiler. Şener İnce’yi kınıyorum ve özür dilemesini bekliyorum” ifadelerinde bulundu. 

İZMİT MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI KADİR KIZIL: BÖYLE BİR İFTİRA BİR DİN ADAMINA YAKIŞMAZ

Ardından konuşan İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Kızıl, “Cami dedikleri yerde işçiler kalmaktadır. Girerken de ayakkabılarımızı çıkartalım mı diye sorduk. Biz oraya girdik ve oranın nasıl değerlendirebileceği hakkında konuştuk. Meclis üyesi Şener İnce, Fethiye Köyü halkını ve bizleri rencide etmeye çalışmıştır. İnce’yi özür dilemeye davet ediyorum. Bizim asla siyasi bir amacım olmadı. Biz köyümüze nasıl destek oluruz diye incelemelerde bulunduk. Şener İnce’yi şiddetle kınıyorum. Kendisi abdestini bir kez daha tazelesin. Böyle bir iftira bir din adamına yakışmaz” dedi. 

KULMAHMUT KÖYÜ MUHTARI TURGAY ORUÇ: VATANDAŞ HİZMET BEKLİYOR

Ardından konuşan Kulmahmut Köyü Muhtarı Turgay Oruç, “Fethiye Köyü’ne hep birlikte gittik ve incelemelerde bulunduk. Yıllardır görülmeyen bir yerde 2-3 aydır çok güzel çalışmalara imza atıldı. Bugün cami diye lanse ettikleri yere ben daha öncede ayakkabıyla girdim. Çünkü oraya ayakkabıyla giriliyor. Vatandaş bizden hizmet beklerken biz boş işlerle uğraşıyoruz. Özür bekliyoruz” dedi. 

AYRIMCILIK YAPTILAR 

Muhtarların konuşmasının ardından tekrar söz alan Başkan Hürriyet, “10 yıldır AK Parti yönetimi Fethiye Köyü’ne ayrımcılık yaptı. Hiçbir çalışma yapmadı. Köy camiinin etrafı çamur içerisindeydi. Biz gittik gerekli düzenlemeleri yaptık. Neden insanların 10 yıldır çamurun içerisinde ibadet etmeye bıraktıklarını AK Parti düşünsün bakalım. 10 yıldır bu insanlara neden ayrımcılık yaptıklarını sorgulasınlar. Biz oy ayrımı yapmadan hizmet etmeye devam ediyoruz. Onlar yıllardır ayrım yaparak çalıştılar. Allah ıslah etsin” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 
Etiketler: Gerçekten, Hocaysan,, HELALLİK, ALMALISIN, arkadaş…,
Yorumlar
Diğer Yazılar
MEB, Bu Saçmalığa Son Vermelidir?
Sayın Bakanı takmayan okul müdürlerine sert uyarı !!!
Önce ADALET, Sayın Bakan...
Eğitim camiasının CHP’ye ilgisi
Bu tabela ne anlama geliyor?
Bu olay İzmit Belediyesi imajını çok sarstı
Sayın Bakan, “Adaletsiz” müdürlerinize fırsat verdiğinizin farkında mısınız?
Vali Yavuz’a açık mektup
Öğretmenler Seminer Sürecinde Toplu Taşıma Kullanmak İstemiyor
İlk ve Ortaokullar ikili eğitime geçecek
Meslek Öğretmenlerine Büyük Haksızlık
Bu hiç olmadı Tahir Başkan…
Sen Alçağın Tekisin…
Çetin EMEÇ Üst Geçidi
Özel okullar birer birer kapanıyor…
CHP Körfez Delegelerine Açık Mektup…
Cumhuriyet ATATÜRK’tür, Atatürk CUMHURİYET’tir.
“Körfez’de işler iyiye gitmiyor”
Sayın Başkan; Haberiniz mi yok, yoksa göz mü yumuyorsunuz?
Yeni eğitim öğretim yılı HAYAL KIRIKLIĞI içinde başladı
Memur-Sen, Memurlara Yüzde 4 Zam Kararına Şerh Düşmedi
Güneş balçıkla sıvanmaz
Tüpraş İkna Edilmeli, Ama Nasıl?
Eğitim-Bir-Sen’den tepki çeken talep
Yeniden Merhaba
Herekeli Kadar Şanslı Olan Var Mı?
Esnafımıza Acı Çektirmeyelim, Kaynar Kazana Atalım
Bir Karar Ancak Bu Kadar İsabetli Olabilir
Vah Düzceli Kardeşim…
Var mısınız Sitenize Sayaç Koymaya ?
Bravo Sayın Köşker…
Sayın Saylan, Ben Çok Üzgünüm, Ya Siz ?
Herekeli Ne Yaptı?
Başkanların Mal Varlığı
Cahil Hangi Partide?
Körfez’in En İyi Aday Listesi
CHP’nin Derince ve Körfez Adaylarına Kuşbakışı
Çok Üzgünüm Çooook ...
İşte O Zaman, Helal Olsun Sana Derim.
CHP’ye Oy Verecektim, Verirsem Şerefsizim...
Körfez DSP Donanımlı Aday Arıyormuş..
Gebzede Sil Baştan
O…. Çocukları
Körfez Siyasetinde Son Tango
Aleviler kızmamalı aksine açıklama yapmalı.
Böyle miting olmaz olsun.
Bu işin sağı solu kalmadı
Dolandırılan Körfezli gazeteci kim?
Erkek Öğrencisine Etek Giydiren Öğretmen
Körfez DPde müthiş değişim
Son Umut Kırılmıştır Kaf Dağının Ardındaki
Körfez Muhtarlar Derneği Seçiminde Son Perde.
Körfez AKPyi sancılı günler bekliyor
CHP Büyük Yanlıştan Mutlaka Dönmeli?
Türkiye Nereye Gidiyor?
Ne Fenermiş Beee...
İtler ve Balık
Adaletli Kalkınarak Paylaşma
AKP=LKEO
Çok özel bir hikaye, Dershane müdürünün referansına(!) bak...
Okul müdürüne göre mi tercih yapılıyor?
Ortalık Karışıyor mu? Karışacak mı? Karışmalı mı?
İste be kardeşim iste...
Şirin bir Körfez yaratmak için, yolun açık olsun.
CHP ve Yukarı Hereke
Orhan Bozkurt neyin peşinde?
Türkiyeyi sevenler mutlaka okuyun, çok şaşıracaksınız...
Körfez basını var mı? Yok mu?
AKP'nin Körfez Belediye Başkan Adayları
Parti İçinde Şirine Destek Azalıyor Mu?
Büyükşehir Belediyesi nin yaptığına bak.
Büyükşehire farklı bir bakış
Körfezin adayı Cevdet Şahin mi?
CHP Körfezde aday bolluğu yaşanacak gibi.
KESK Sendikal Birlik ne demek?
AKPden nemalananlara AFİYET OLSUN.
CHP'nin, Körfez Belediye Başkanı adayları
Bu okul müdürü kim?
Hereke Kesinlikle Mahalle Olmalı...
Komek'ten Arapça Kursu, Sakın Kaçırmayın (!)...
Biz özgürüz diyenler din adamlarını tartıştırıyor.
Körfez Belediyesinden ÇİFTE STANDART
Körfezde Hırsızlar Üs mü Kurdular?
Bu Yazı Yetkililer İçin: Cumhuriyet
Öğretmen Sorunların Malzemesi Olmamalı.
Mahalle Baskısı
Okullarımızı Kimler Yönetiyor?
Öfkeniz ÖDP'de YIKIM Olsun
Milliyetçi Lidere, Onu Çok Seven % 53den Kına Siparişi.
Erdoğanın 340 Tutkusu Nedir?
Ağar, Geri Vitese Taktı.
AKP'nin Muhteşem Zafer Gecesi
Kınanızı da alıp geldiniz mi?
Tarhan Abi Affet.
Bir Tarafta İktidar Heyecanı, Karşı Tarafta Panik Havası.
CHP İktidara Yürüyor.
Yasa Dışılığı Eleştirenlere Verilen Yanıt: Hoşgörüsüzlük (!)
PKK'ya Operasyon Olmazsa Şehitte Olmaz
Ulusal Gazeteler
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
102
92
2
3
33
38
2
Fenerbahçe
99
99
1
6
31
38
3
Trabzonspor
67
69
13
4
21
38
4
Başakşehir
61
57
13
7
18
38
5
Kasımpasa
56
62
14
8
16
38
6
Beşiktaş
56
52
14
8
16
38
7
Sivasspor
54
47
12
12
14
38
8
Alanyaspor
52
53
10
16
12
38
9
Rizespor
50
48
16
8
14
38
10
Antalyaspor
49
44
13
13
12
38
11
A.Demirspor
44
54
14
14
10
38
12
Gaziantep FK
44
50
18
8
12
38
13
Samsunspor
43
42
17
10
11
38
14
Kayserispor
42
44
15
12
11
38
15
Hatayspor
41
45
15
14
9
38
16
Konyaspor
41
40
15
14
9
38
17
Karagümrük
40
49
18
10
10
38
18
Ankaragücü
40
46
14
16
8
38
19
Pendikspor
37
42
19
10
9
38
20
İstanbulspor
16
27
27
7
4
38
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı